I drużyna

Juniorki

Kadetki

Młodziczki

Grupy naborowe

I drużyna

Juniorki

Kadetki

Młodziczki

Grupy naborowe

13 listopada 2016

Wygrana i awans kadetek

W niedzielny poranek kibice zgromadzeni w hali przy Reymonta byli świadkami niezwykle wyrównanego turnieju, który zakończył się zwycięstwem siatkarek Białej Gwiazdy.

Po turnieju kwalifikacyjnym, który nasze dziewczyny ukończyły na trzecim miejscu Wiślaczki zostały przyporządkowane do III ligi zachodniej. Przeciwnikami w niej były drużyny Dalinu Myślenice oraz drugi zespół Stebolu Oświęcim. W turnieju nie obyło się bez emocji. Już pierwszy pojedynek pomiędzy TS Wisła Kraków a Dalinem Myślenice, który zakończył się przegraną naszej drużyny 2:1 dostarczył kibicom wielu emocji. Pierwszy set to poprawna gra Wiślaczek i spokojna wygrana. W kolejnej odsłonie drużyna Wisły zaczęła popełniać dużo niewymuszonych błędów, co przy mniejszej skuteczności na siatce przyniosło efekt w postaci przegranego seta. W trzeciej partii przestój gospodyń trwał nadal. Dość powiedzieć, że pierwszy punkt zawodniczki Białej Gwiazdy zdobyły przy stanie 0:13 dla Dalinu. Nasze zawodniczki nie zraziły się jednak niemrawym początkiem i po zmianach przeprowadzonych przez trenera Kędrynę, zaczęły odrabiać straty. Niestety set nie okazał się wystarczająco długi i Wiślaczki nieznacznie przegrały. Mecz zakończył się wynikiem 1:2 dla zespołu z Myślenic.

Po meczu stało się jasne, że aby liczyć na zwycięstwo w całym turnieju Wisła musi wygrać swój drugi mecz oraz liczyć na zwycięstwo Setbolu nad Dalinem. Drugi pojedynek dnia przyniósł rozstrzygnięcie z perspektywy zawodniczek TS-u idealne. Siatkarki z Oświęcimia wygrały 2:1 i przed ostatnim meczem również miały szansę na triumf w turnieju.

W ostatnim meczu siatkarki Wisły zaprezentowały równą grę w każdym secie i odniosły zwycięstwo 3:0 nad Setbolem Oświęcim. Taki wynik oznaczał wygraną w całym turnieju i awans do II ligi Mistrzostw Małopolski!

Wynik turnieju na pewno należy uznać za sukces. W grze Białej Gwiazdy widać jeszcze, że drużyna jest u progu sezonu, ale z czasem gra z pewnością będzie wyglądała coraz lepiej, tym bardziej, że atmosfera w zespole jest bardzo dobra, co można było zauważyć i usłyszeć podczas niedzielnego turnieju. 

Gratulujemy dziewczynom i trenerowi oraz dziękujemy wszystkim przybyłym kibicom!

 

TS Wisła Kraków - Dalin Myślenice               1:2

Dalin Myślenice - Setbol Oświęcim B            1:2

TS Wisła Kraków - Setbol Oświęcim B          3:0

Tagi: Natalia Trzepałka Damian Czkór

Ostatnie aktualności

Ostatnie mecze

Salos RP Kraków - TS Wisła 0:0

TS Wisła - Ekstrim Gorlice 0:0

UKS 2010 Liszki - TS Wisła 2:0

TS Wisła - TREFL PROXIMA KRAKÓW II 2:3

Najbliższe mecze

MKS MOS Wieliczka - TS Wisła

niedziela, 26 listopada

Facebook