Kadetki

Młodziczki

14 grudnia 2016

Zacięty turniej młodziczek

W minioną niedzielę, 11 grudnia na hali przy Reymonta 22 rozegrany został II Turniej Ligowy Mistrzostw Małopolski Młodziczek. Pomimo dwóch zwycięstw nasze młodziczki zakończyły zawody na trzecim miejscu.

Kibice zgromadzeni w niedzielny poranek przy Reymonta byli świadkami bardzo zaciętego turnieju. Dość powiedzieć, że o pierwszych trzech miejscach decydował lepszy stosunek setów.

Wiślaczki rozpoczęły zmagania od meczu z drużyną UKS 2010 Liszki. Pierwszy set nie zwiastował emocji jakich byliśmy świadkami w dalszej fazie turnieju. Siatkarki Białej Gwiazdy uległy przyjezdnym do 15, popełniając przy tym dużo błędów w przyjęciu a w konsekwencji nie potrafiąc skończyć piłek przy własnym odbiorze. Na szczęście od drugiego seta młodziczki włączyły wyższe obroty i kolejne partie wygrały do 16 i do 5.

Kolejnym przeciwnikiem młodych siatkarek Wisły były zespół Podkarpacia Bobowa. Pierwsza odsłona spotkania łudząco przyponimała tę ze spotkania z Liszkami. Kiepska gra w przyjęciu, mała skuteczność w pierwszej akcji i porażka do 15. Drugi set rozpoczął się podobnie, jednak w końcówe partii Wiślaczki dzięki bardzo dobrej zagrywce wyszły na prowadzenie. Niestety rywalki pomimo wielu popełnionych błędów zachowały zimną krew i wygrały drugiego seta do 22 oraz cały mecz 2:0.

W ostanim pojedynku nasze zawodniczki zmierzyły się z ekipą WOLI Wola Batorska. Przed meczem rywalki legitymowały się dwoma porażkami w dwóch setach. Na szczęście Wiślaczki nie zignorowały przeciwniczek i wygrały pierwszego seta do 16. Druga odsłona to powrót demonów z poprzenich spotkań - duża liczba błędów własnych i przegrana do 21. Tie break przebiegał już pod dyktando zawodniczek Białej Gwiazdy, które wygrały do 9, odnosząc zwycięstwo w meczu 2:1.

W związku z wynikami pozostałych meczów do określenia ostateczniej kolejność konieczne było przyjrzenie stosunkom setów podszczególnych drużyn. I tak triumfatorkami turnieju zostały siatkarki Podkarpacia Bobowa, drugie miejsce zajął zespół UKS 2010 Liszki, natomiast Wiślaczki musiały się zadowolić trzecim miejscem i w Nowym Roku nasze młodziczki nadal występować będą w V lidze.