Kadetki

Młodziczki

16 stycznia 2017

W Liszkach zadecydowały sety

Niedzielny turniej młodziczek miał niezwykle emocjonujący przebieg. O ostatecznie kolejności w zawodach zdecydował lepszy stosunek setów.

Przeciwniczkami Wiślaczek w III Turnieju Ligowym były zespoły UKS 2010 Liszki, SALOS-u Kraków oraz KS AGH Kraków. W pierwszym pojedynku młode siatkarki Białej Gwiazdy zmierzyły się z gospodyniami zawodów. Od początku meczu nasze zawodniczki nie mogły złapać odpowieniego rytmu, niestety kiedy nareszcie się im to udało było już za późno ponieważ przeciwniczki kontrolowały mecz. W drugim meczu Wiślaczki zaprezentowały się o wiele lepiej i spokojnie wygrały z SALOS-em Kraków. Licznie zgromadzonym kibicom najwięcej emocji dostarczył ostatni pojedynek z udziałem naszych młodziczek przeciwko KS AGH Kraków, które miało na swoim koncie dwa zwycięstwa. Wyniki pozostałych spotkań ułożyły się w taki sposób, że przed ostatnim meczem szansę na premiowane awansem pierwsze miejsce miały KS AGH, Liszki i Wisła. Wiślaczki pojedynek z lokalnym rywalem rozpoczęły bardzo nerwowo jendak wraz z biegiem pierwszej partii obraz gry się wyrównał. Niestety chwila dekoncentracji w końcówe seta sprawiła, że przegraliśmy pierwszego set i tym samym pogrzebaliśmy swoje szanse na awans. Siatkarki Białej Gwiazdy pokazały jednak charakter i pomimo braku szans na awany do wyższej ligi wygrały drugiego seta do 14. Przed tie breakiem do grona kibiców Wisły dołączył cały zespół UKS 2010 Liszki, który w przypadku wygranej Wiślaczek zajęłyby pierwsze miejsce w turnieju. Gorąco doping rywalek sprawił, że młodziczki bardzo dobrze rozpoczęły decydującą partię. Drużyna AGH wydawała się trochę oszołomiona żywiołowym dopingiem liszczanek. W końcówce seta nasza drużyna zaliczyła mały zastój jednak ostatecznie zachowały więcej zimnej krwi i wygrały seta do 14 a cały mecz 2:1. Biała Gwiazda ostatecznie zajęła trzecie miejsce i w kolejnym turnieju ponownie zaprezentuje się na poziomie V ligi.