Kadetki

Młodziczki

25 stycznia 2017

Złej passy ciąg dalszy

W ubiegłą niedzielę w hali treningowej TS Wisła Kraków odbył się VI Ligowy Turniej Mistrzostw Małopolski Kadetek. Niestety nasza drużyna zajęła w nim trzecie miejsce i spadła do niższej ligi.

Przeciwniczkami Wiślaczek w niedzielnych zawodach były siatkarki Dalinu Myślenice oraz UKS-u 2010 Liszki.

W pierwszym pojedynku nasze kadetki mierzyły się z zawodniczkami z Myślenic. Turniej rozpoczął się dla Wisły bardzo obiecująco. Utrzymując bezpieczną przewagę na przestrzeni całej partii, pierwszego seta Wiślaczki wygrały do 23. Kolejna odsłona pierwszego meczu przebiegiem łudząco przypominała poprzedniego seta. Różnicą niestety było to, że zawodniczki TS-u nie utrzymały wypracowanej przewagi i przegrały seta różnicą sześciu punktów. Ostatni set to powtórka z rozrywki przegrana zawodczek Białej Gwiazdy do 20.

W drugim meczu dnia zmierzyły się ze sobą ekipy Dalinu Myślenice oraz UKS-u 2010 Liszki. Myśleniczanki wygrały pojedynek 3:0 i wiadomo było, że Wiślaczki do utrzymania się w lidze muszą wygrać mecz z Liszczankami.

Trzeci mecz Turnieju to niezwykle wyrównana ale również nierówna gra zawodniczek Wisły. Obronną ręką z tej wojny nerów wyszły siatkarki z Liszek. Wygrywając pierwszego i drugiego seta zapewniły sobie one utrzymanie w lidze, tym samym drgradując ekipę Wisły. Na osłodę Wiślaczy wygrały ostatnią partię dnia.

W całym turnieju widać było duże umiejętności naszych siatkarek, które jednak w niedzielę szły w parze z bardzo małą koncentracją i starannością. Miejmy nadzieję, że pobyt na obozie w Stryszawie wpłynie mobilizująco na dziewczyny i od kolejnego turnieju rozpoczną one marsz w górę tabeli.