I drużyna

Juniorki

Kadetki

Młodziczki

Grupy naborowe

I drużyna

Juniorki

Kadetki

Młodziczki

Grupy naborowe

11 sierpnia 2019

Siatkarki zaczęły treningi

W kończącym się właśnie tygodniu swoje treningi rozpoczęły siatkarki Białej Gwiazdy. Zespół, który przez ostatnie pięć sezonów występował w trzeciej lidze, tym razem zagra o jedną klasę rozgrywkową wyżej.

Nad całością procesu szkoleniowego czuwa Lesław Kędryna, który de facto pełni funkcję menadżera drużyny.

Zajęcia z zespołem prowadzi Magdalena Śliwa- wychowanka Białej Gwiazdy, mistrzyni Europy, drugim trenerem jest z kolei Mateusz Kawęcki. Pochodzący z Biłgoraja młody szkoleniowiec zdobył w 2011 jako zawodnik Wicemistrzostwo Polski w Amatorskiej Plus Lidze występując w barwach UKS Leśnik Biłgoraj. Później przeniósł się na studia do Krakowa, gdzie uczęszczał na kierunek wychowanie fizyczne. Do Wisły trafił w 2016 roku, kiedy to został trenerem młodziczek.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że w tym sezonie Wisła wraca do seniorskiej siatkówki. Mimo wieloletniej tradycji i sukcesów klubu my powoli raczkujemy. Poszukiwanie sponsorów, szukanie zawodniczek było nie lada wyzwaniem, jednak udało się i wiem, że było warto, ponieważ siatkówka to piękny sport, w którym mamy naprawdę znakomitych kibiców. Odbudowywanie tej dyscypliny w Wiśle trwa już od kilku lat. Zaczęło się od młodzieżówki, a teraz w końcu mamy zespół seniorek.  Bardzo się ciesze, że Magdalena Śliwa włączyła się w ciężką prace Lesława Kędryny i razem zawalczymy o to, żeby na naszych trybunach zasiedli stęsknieni kibice żeńskiej siatkówki. Jestem bardzo szczęśliwy z powodu zaufania, jakim obdarzył mnie Leslaw Kędryna, dając mi szanse jako drugi trener seniorek. Praca przy tak doświadczonej zawodniczce, jaką niewątpliwie jest Magdalena Śliwa, która ma niesamowity warsztat pracy i podglądała metody szkoleniowe najlepszych trenerów, jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem i wyzwaniem, któremu postaram się sprostać. - mówi drugi trener krakowskiego zespołu.

-Trzon zespołu stanowią dziewczyny związane a Krakowem. Są to młode utalentowane i przede wszystkim ambitne zawodniczki które na pewno pokażą swoją wartość w tym sezonie. Ogromnym wzmocnieniem i pomocą w ciężkich chwilach będą doświadczone, mające za sobą grą w pierwszej lidze Magda Żochowska i Paulina Stojek. Jesteśmy na etapie sprawdzania różnych wariantów i poznawania dziewczyn z którymi będziemy pracować wiec wszystko jest na etapie budowania zespołu. Skład powoli się domyka jesteśmy po naprawdę ciężkim tygodniu wytrzymałościowym gdzie dziewczyny wylewały siódme poty co na pewno zaowocuje w lidze.- komentuje pierwszy tydzień przygotowań Mateusz Kawęcki.

Ligowe rozgrywki Wisła zainauguruje 5 października wyjazdowym meczem z KPKS Halemba. Pierwsze spotkanie na własnym parkiecie Biała Gwiazda rozegra tydzień później. Wislackie siatkarki zmierzą się z Asotra MKS-MOS Płomień Sosnowiec.